Advent v zariadení

Keď sa povie 4 týždne do Vianoc, predstavíte si hlavne horúčkovité prípravy a nákupy vianočných darčekov. Advent má však pôvodne úplne iný účel a v zariadení sociálnych služieb pre klientov znamená hlavne obdobie pokoja, rozjímania a upokojenia – tak môžeme charakterizovať aj pravý význam adventu. Ide o obdobie 4 nedieľ pred Štedrým večerom. Pre kresťanov je teda advent v znamení čakania na príchod Spasiteľa a duchovných príprav na Vianoce.

Aj my v zariadení sa pripravujeme na Vianoce. Budú to naše prvé Vianoce na tomto novom mieste a pre niektorých aj prvé Vianoce vôbec v zariadení, preto ich chceme pripraviť v láske a porozumení.

Ako prvé boli prípravy adventného venca, trochu netradičného, ale tešili sme sa. Pri výzdobe nášho zariadenia pomáhali aj naši klienti, všímali si každý detail, boli a sú súčasťou predvianočného času.

Postupne 4 týždne vyplníme programom v predvianočnom duchu:

27. novembra – čaká nás zapálenie prvej adventnej sviečky

4.decembra – zapálenie druhej adventnej sviečky

6. decembra – Mikuláš zavíta do nášho zariadenia a obdarí malým darčekom každého klienta

7. – 9. decembra – svätá spoveď pre klientov a duchovné rozjímanie s miestnym farárom

11. decembra – zapálenie tretej adventnej sviečky

12. decembra – žiaci Základnej umeleckej školy Ferencza Liszta v Štúrove obdaria vianočnou hudobnou atmosférou nás všetkých

18. decembra – zapálenie štvrtej adventnej sviečky

19. – 23. december – vianočné pečenie s klientmi